Mój mąż ogląda filmy pornograficzne - co powinnam zrobić?

Witam. Jestem młodą mężatką, która spodziewa się dziecka za 4 miesiące. Mam pewien problem. Otóż odkryłam że mój mąż ogląda filmy pornograficzne i różne typu strony. Bardzo mnie to poruszyło i czuje się jakbym była zdradzona i nie atrakcyjna przez ciążę. Od początku znajomości z nim nasze życie seksualne było super, później po ślubie też. Jednakże, kiedy dowiedziałam się że jestem w ciaży jakość stacilam zapał na kochanie się. Wiem że to przez dokuczliwe objawy ciążowe jakość to mój mąż znosił później nasze stosunki łóżkowe się poprawiły. Jednakże od miesiąca w ogóle nie mam ochoty a jeśli tak to raczej zmuszone przez męża. Ostatnio też nie chce mnie przytulać i jest taki dziwny. Teraz odkryłam że ogląda te strony i nie wiem jak się zachować w takiej sytuacji ? Szczerze moje zaufanie się nadszarpneło stosunku do niego. Rozmawiałam z nim i obiecał że nie będzie oglądał itp. Jednak boję się że nadal będzie to robił. Niby się pogodziliśmy ale kiedy chce mnie nawet pocałować czy dotknąć źle się czuję. Nie wiem czy że mną coś jest nie tak czy co? :( Niby powiedział że mnie bardzo kocha i wiem że ja go też kocham ale coś mnie blokuje, jakbym myślała że jak mnie dotyka to widzi te panie :( Co robić? Jeśli dam sobie czas to boję się że nadal będzie to oglądał a jak dojdzie do sexu to będę czuła się nieswojo i bardzo źle. :( czy jestem egoistyczne że patrzę tylko na swoje uczucia? Naprawdę nie wiem co robić :(

Dzień dobry,
W takiej sytuacji ma Pani pełne prawo czuć się zranioną przez męża i nie mieć ochoty na jakikolwiek kontakt fizyczny z nim. Nie łatwo byłoby znaleźć kobietę, której takie zachowanie nie poruszyłoby i spotkałam już nie jedną osobę z podobnym jak Pani problemem. Nie ma tu mowy o egoizmie i Pani reakcja jest jak najbardziej normalna i naturalna. Obie strony muszą być zdecydowane i mieć na to ochotę by doszło do kontaktu płciowego i nie można zmuszać się do niego dla drugiej strony. Pani mąż powinien zrozumieć to i uszanować, że w stanie błogosławionym może Pani nie mieć ochoty na zbliżenia. Warto nie ukrywać swych uczuć i żalu tylko wprost opisać drugiej stronie jak Pani źle się z tym czuje. Sądzę, że dobrym pomysłem byłoby wytłumaczenie mu dlaczego nie ma Pani ochoty w ciąży na bliskość fizyczną z nim. Doradzałabym także uświadomienie mu, że czuje się Pani w pewnym sensie zdradzona i w przyszłości nawet po urodzeniu dziecka ta rana może w Pani zostać i nic już tak nie będzie jak dawniej. Pani mąż powinien zdać sobie sprawę z tego jak wielką krzywdę Pani wyrządza i że jej konsekwencje uderzą także w niego w przyszłości. Mam nadzieję, że Pani partner zaprzestanie tak nieodpowiednich praktyk.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/