Mój mężczyzna ma problemy z erekcja, jak mu pomóc?

Witam, jestem po kilkuletnim nieudanym związku. Przez rok byłam sama, od 10 miesięcy jestem ze wspaniałym mężczyzną, który jest starszy o 10 lat. Ja mam 27 on 37. Na początku naszej znajomości seks był cudowny. Kochaliśmy się nie mal codziennie, czasami nawet 3 razy dziennie. Od miesiąca zauważyłam, że on ostatnio nie ma ochoty na seks. Coraz więcej czasu spędza przed telewizorem lub gra w gry komputerowe. Nasze życie seksualne uległo zmianie, unika go, gdyż ma problem z erekcją. Próbowałam rożnych sposobów, by było jak dawniej, jednak nic nie pomaga. Ja od tego czasu czuję się niekochana, nieatrakcyjna i niepotrzebna. Błagam pomóżcie! Było tak cudownie… Kocham go bardzo mocno i nie chciałabym go stracić. On twierdzi, że kocha mnie ciągle tak samo i nic się w naszym związku nie zmieniło… Jestem zdesperowana ;(.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Przyczyn zaburzeń wzwodu może być wiele. Dolegliwość ta jest szczególnie bolesna dla mężczyzny i dialog z nim wymaga wyczucia. Najbardziej powszechnymi jej powodami są stres, niewłaściwa dieta, nałogowe stosowanie używek. W pierwszej kolejności należy więc wykluczyć czynniki psychogenne - w takim wypadku przydatna jest konsultacja psychologiczna.
Jeśli jednak objawy nie ustępują samoistnie, należy zasięgnąć porady specjalisty urologa.

Pozdrawiam