Moja córka ma depresję poporodową, jak ma się leczyć?

Córka urodziła dziecko na początku stycznia br. Poród był ciężki, dziecko urodziło się w zamartwicy, ale szybko doszło do siebie. Właściwie od pierwszego dnia po porodzie widoczne były ogromne zmiany w zachowaniu mojej córki, dlatego natychmiast zajęli się nią lekarze psychiatrzy. Od tego czasu stan mojej córki się nie poprawił, a wręcz pogorszył. Jest tak źle w tej chwili, że wg mnie już gorzej być nie może.

Obserwując jednak córkę i leki, jakie ma podawane, stwierdzam, że jej stan jest wywołany porzez uboczne działanie tych leków. Dokładnie wszystkie rzeczy, które dzieją się z organizmem mojej córki są ubocznymi skutkami tych właśnie leków. Chciałabym koniecznie zmienić lekarza i skonsultować się z innymi fachowcami. Potrzebuję jednak adresów naprawdę dobrych specjalistów z Gdańska, bo lekarzowi mojej córki już nie ufam zupełnie. Błagam o pomoc!!! Ja mieszkam w Iławie. Z góry dziękuję serdecznie i naprawdę błagam o pomoc. Pozdrawiam, Eleonora.

ponad rok temu

Szanowna Pani,

Mam zbyt mało danych, aby wypowiadać się odnośnie prowadzonego leczenia Pani córki. W mojej opinii utrata zaufania do lekarza leczącego jest jednak istotnym czynnikiem przemawiającym za zmianą specjalisty. Nie potrafię podać Pani adresów "dobrych" specjalistów przyjmujących w Gdańsku, gdyż ich nie znam. Myślę natomiast, że może odnaleźć Pani takie informacje na forach internetowych lub w wypowiedziach innych użytkowników portalu. Nie przywiązywałabym się jednak w tak dużej mierze do polecanych nazwisk, gdyż każda choroba psychiczna leczy się inaczej i często niezadowolenie danej osoby z działania poszczególnych leków przekłada się na niekorzystną opinię dotyczącą lekarza. Doradzałabym odnalezienie w internecie adresu Poradni Zdrowia Psychicznego w Gdańsku (jest ich wiele) i udanie się po prostu do któregoś z przyjmujących tam specjalistów. Czekanie nie poprawia bowiem (jak wynika z maila) stanu psychicznego pani córki.

Pozdrawiam