Moja pierwsza tabletka antykoncepcyjna zażyta bez okresu

Ostatnio udałam się do ginekologa, chcąc rozpocząć współżycie seksualne ze swoim chłopakiem. Po badaniu sam lekarz stwierdził, że w najbliższym czasie będę miała okres. Niestety nic z tego. Nie pojawił się. (Może związane jest to z dojrzewaniem?) Ja natomiast zaczęłam mimo jego braku przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Czy jestem odpowiednio zabezpieczona przed ciążą?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani postępowanie nie było rozważne, ponieważ należało poczekać do krwawienia. Niestety w takiej sytuacji nie można uznać, że stosowana antykoncepcja hormonalna jest skuteczna, dlatego powinna Pani stosować dodatkową metodą antykoncepcyjną. Jeżeli w czasie 7-dniowej przerwy nie wystąpi krwawienie z odstawienia, powinna się Pani zgłosić do ginekologa.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o zagrożeniach związanych z antykoncepcją: Metody antykoncepcji dla kobiet

Serdecznie pozdrawiam!