Moje dziecko od 3 miesięcy kaszle: co robić?

Witam, chciałam prosić o pomoc, bo nie bardzo wiem co zrobić. Od 3 tygodni moja 5,5 - letnia córeczka pochrząkuje w ciągu dnia, w nocy jest ok. 3 dni temu byliśmy u alergologa i stwierdził alergię na kurz i roztocza i podał lekarstwo, a od laryngologa też dostałam lekarstwa, a kaszel dalej jest i nic nie przechodzi. Czy może to mieć inne podłoże np. pasozyty? Zrobiłam badanie kału i wszystko jest w porządku. Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję. Marta Dejnarowicz

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Przewlekły kaszel u dzieci może być spowodowany wieloma przyczynami. Znajdują się wśród nich: wady układu oddechowego, obecność pasożytów, infekcje czy też choroby przewlekłe. Niestety w ramach porady internetowej kiedy nie ma możliwości zebrania pełnego wywiadu, zbadania dziecka i oceny badań dodatkowych nie ma też możliwości postawienia jakiejkolwiek diagnozy. Powinna Pani skonsultować się z pediatrą, który wykona powyższe czynności i oceni stan zdrowia dziecka. Umożliwi to postawienie właściwej diagnozy i wdrożenie właścowej procedury leczniczej.