Monitorowanie cyklu i badania przed staraniami o ciążę

Witam, mam 36 lat i 2 dzieci. Od 11 miesięcy staramy się z mężem o 3 dziecko, bezskutecznie. W 11 miesiącach ostatnich 9 prowadzono u mnie monitorowanie usg, lekarz stwierdził, że wszystko jest ok i kiedy należy próbować. Nadal brak efektów. Jego zdaniem w końcu musi się udać, ale chcielibyśmy zrobić badania co jest przeszkodą. Poprzednie 2 ciąże udały się po monitorowaniu, pierwszy syn po 3 miesiącach monitorowania a córeczka po miesiącu monitorowania. Natomiast teraz nic z tego. Co robić?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli wyniki badań hormonalnych są w normie to faktycznie pozostaje tylko czekać na udaną próbę poczęcia.