Monitorowanie owulacji a ryzyko ciąży

Witam, wczoraj/dziś powinnam miec owulację, przez ostatnie 3 dni współżyliśmy z mężem codziennie. pierwszy stosunek odbył się w prezerwatywie, jednak od razu po jej ściągnięciu doszło do następnego stosunku, przerwa między nimi zajęła około kilku sekund czy mam dużą szanse aby plemniki przedostały się tam gdzie trzeba i zapłodniły? bo wytrysku we mnie nie było, jednak sperma na penisie została na 100% czy mogła to być wystarczająca ilość do załodnienia? :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Trudno jednak określić, czy ta ilość plemników była wystarczająca do zapłodnienia. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.