Morfologia i badanie moczu a palenie papierosów

Witam :) muszę zrobić badania moczu i morfologi jak najszybciej. Są to badania potrzebne do trenowania i grania w klubie sportowym. Czy wykryją mi że paliłam papierosy? Bardzo proszę o szybką odpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Z powodu palenia papierosów mogą występować niewielkie zaburzenia w morfologii krwi, zakładając, że nie współistnieją inne zaburzenia i choroby przewlekłe.
Uprzedzam kolejne pytanie - odstawienie papierosów na jeden dzień przed badaniami nie znajdzie odzwierciedlenia w wynikach badań.