Palenie papierosów a szmery w płucach

Paliłam papierosy 6 lat, rzuciłam rok temu.Byłam osłuchiwana trzy razy-nic nie wykryli. Czwarty lekarz wykrył "osłabiony szmer pęcherzykowy po str. prawej". Mam przewlekły kaszel, bywa, że chrypkę; czasami duszności ze świstami i jakąś wydzieliną do odkrztuszenia; bóle w klatce piersiowej z tyłu jakbym się uderzyła albo kłucie z przodu. Wszystko nasila się gdy jem więcej "cukru" lub białka zwierzęcego. OB-4,morfologia-norma,tlen-74,4-to sprzed ok. 2 lat. Świerzy RTG nic nie wykrył! Co robić?

Witam! W tej sytuacji wskazana jest konsultacja lekarza pulmonologa, który przeprowadzi dokładną diagnostykę. Opisane objawy mogą być wynikiem przewlekłego zapalenia oskrzeli lub ich nadwrażliwości spowodowanej przez czynniki alergiczne.