Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mózgowe porażenie dziecięce a schizofrenia

Witam. Od urodzenia choruje na mozgowe porazenie dzieciece, a od 14 roku zycia na epilepsje, ktora jest juz zaleczona. Niedawno lekarz stwierdzil rowniez depresje ktora takze lecze. Moje pytanie brzmi: Czy osoby z uszkodzeniami OUN tak jak w moim przypadku, sa bardziej podatne na schizofrenię? Dodam takze ze w rodzinie nikt nie chorowal Dziekuje za odpowiedź.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam,

ze względu na zdiagnozowaną depresję, zachęcam do kontaktu z psychologiem. W jej leczeniu bardzo skuteczna jest psychoterapia, w określonych przypadkach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii dlatego w przypadku potwierdzenia nerwicy, zachęcam Panią do zdecydowanie się na psychoterapię a nie tylko bazowanie na lekach.
Jeśli w Pana rodzinie nikt nie chorował na schizofrenię, nie ma Pan powodów do szczególnych obaw jeśli chodzi o tę chorobę. Dodatkowo rozwój tej choroby zdecydowanie szybciej następuje u mężczyzn niżeli u kobiet. Schorzenie występuje w swojej pełnej okazałości w wieku 20-28 roku życia u mężczyzn - bardzo rzadko powstaje w dzieciństwie oraz w wieku dojrzałym.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html

Psycholog kliniczny, terapeutka i mediatorka, absolwentka Uniwerystetu SWPS.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy