Setaloft i Rispolept przy nerwicy lękowej

Mam16 wgim pojawiła sie nerwcia lekowa bralem setaloft i rispolept potem odlozylem bo było dobrze zaczołem przygode z alko ale szybko zrezygnowel bo zle sie czulem i mialem lęki.po pewnym czasie lęki i dziwne mysli wracaly w necie wyczytałem że podniesienie ser.i dop. powoduje lepsze samopoczucie wiec zazylem amfe 50mg czulem sie swietnie ale na drugi dzien mysli lęki wróciły ostatnio się zakochałem i znów to mineło czuje sie dobrze pytanie czy to może wrócić jak okres zakochania się skończy?

Witam,

proszę pamiętać, że w leczeniu nerwicy bardzo skuteczna jest psychoterapia, w określonych przypadkach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii dlatego w przypadku potwierdzenia nerwicy, zachęcam Pana do zdecydowanie się na psychoterapię a nie tylko bazowanie na lekach.

Dodatkowo proszę pamiętać, że branie leków w opisany przez Pana sposób może przynieść więcej szkody niż pożytku Pana organizmowi. Jeśli zdecyduje się Pan brać tego rodzaju leki, zachęcam do stosowania się do zaleceń lekarza. Organizm przyzwyczaja się do nich kilka tygodni, dlatego czasami trzeba przetrwać gorsze momenty na początku leczenia. Schodzenie z nich powinno nastąpić koniecznie po wcześniejszym ustaleniu jak to zrobić z lekarzem (zwykle chodzi o zaplanowanie zmniejszenia dawki), nie powinien Pan tego robić na własną rękę - mogą pojawić się silne objawy odstawienne.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html

Okres zakochania i związane z tym pozytywne efekty można podtrzymać troszcząc się o związek. Robić wszystko żeby był jak świeży. Pomóc może psycholog.
Pozdrawiam.