Nerwica lękowa a przyjmowanie Relanium

Witam,choruje na nerwicę lękowa, psychiatra przepisal mi xetanor /paroksetyne i dodatkowo relanium na kilka dni, czy paroksetyna jest lekiem bezpiecznym? Czy przyjmując relanium przez 5 dni nie odczuje aż tak skutków ubocznych?

Witam,

w leczeniu każdego rodzaju nerwicy bardzo skuteczna jest psychoterapia, w określonych sytuacjach wspomagana lekami. Chodzi przede wszystkim o uświadomienie sobie przyczyny powstania zaburzeń lękowych. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii.
Zachęcam więc do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą.

Jeśli chodzi o stosowanie leków, to należy pamiętać, że właściwą dawką będzie ta zalecana przez lekarza prowadzącego. Warto natomiast pamiętać, że relanium nie jest lekiem do stosowania ciągłego, raczej dorywczo, w przypadku ataku lęku.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel