Nerwica a stosowanie Sulpiryd

Bliska mi osoba ma nerwice,psychiatra zapisał sulpiryd200mg i sedam.nie wiem ile dokładnie.chyba 3-6mg na noc.od kilku lat codziennie.i lekarz na każdej wizycie to zapisuje.a mi się wydawało ze to uzależnia i nie można brać dłużej niż kilka tygodni..?

Witam,

w leczeniu nerwicy bardzo skuteczna jest psychoterapia, jedynie w określonych przypadkach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii dlatego w przypadku potwierdzenia nerwicy, zachęcam Panią do zdecydowanie się na psychoterapię.
Zachęcam więc do skontaktowania się z psychologiem, a jednocześnie uzgodnienia z psychiatrą planu zejścia z leków (stopniowe zmniejszenie dawki) – nie można tego zrobić nagle, gdyż jest to niebezpieczne dla zdrowia.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Jeśli ma Pani wątpliwości dotyczące swojego leczenia- warto porozmawiać ze swoim lekarzem. Zna Pani historie i najlepiej będzie potrafił wyjaśnić zarówno działanie leku w Pani konkretnym przypadku, jak i możliwe objawy niepożądane. Ważne to jest także z tego względu, by relacja i kontakt między lekarzem a pacjentem był dobry i cechował się zaufaniem.