Bóle brzucha po lewej stronie pod żebrami i ból lewej łopatki

Dzień dobry, Od kilku miesięcy pobolewa mnie brzuch po lewej stronie pod żebrami i ból lewej łopatki. Miałam USG brzucha, które wyszło ok, czy mogłabym mieć raka trzustki którego nie wykryje USG? Lekarz twierdzi, że to nerwica, czy takie objawy może mieć nerwica?

Witam,

jeśli zostały wykluczone przyczyny somatyczne bólu, może to wskazywać na psychiczne pochodzenie problemu. Żeby stwierdzić, że to nerwica, konieczna będzie konsultacja z psychologiem/psychoterapeutą. Proszę pamiętać, że w leczeniu nerwicy bardzo skuteczna jest psychoterapia, jedynie w określonych przypadkach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii dlatego w przypadku potwierdzenia nerwicy, zachęcam Panią do zdecydowanie się na psychoterapię.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel