Leczenie depresji a konieczność przyjmowania leku Cital

Witam. Leczyłam się na depresję, różnie chodzę na terapie. Ostatnio dostałam lek na uspokojenie Cital. Wcześniej brałam setaloft ok 2 lata. Od x czasu jestem niewyspana, zmęczona, innych objawów depresji nie mam. Boję się brać leki psychotropowe, bo nie chce się uzależnić i wyglądać jak naćpana nie pomijając skutków ubocznych. Czasem nie radze sobie ze złością. Czy jest konieczne branie citalu skoro dobrze się czuje? Czy nie lepiej by było chodzić na terapię np. raz na tydzień? Pozdrawiam

Witam Panią,

w leczeniu depresji bardzo skuteczna jest psychoterapia, jedynie w określonych przypadkach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii dlatego zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Powinna Pani ustalić plan leczenia po osobistej konsultacji z lekarzem. Jeśli nie jest dla Pani jasne dlaczego lek ten został włączony i jak długo powinien być przyjmowany, należy zadać te pytania w gabinecie. Profesjonalista na pewno się nie obrazi.
Cital nie jest lekiem uzależniającym.