Pytania o działanie leków NDRI

Biorę lamotrygine i sertraline, ale poprawa nie jest duża,może dodatkowe leki zwiększa skuteczność leczenia.chce spytać na co i jak działają leki nrdi?przyjmuje się średnio że jakie dawki sertraliny i lamotryginy są skuteczne na lęki,zok,depresję,fobie społeczną(zaawansowane)?jeśli mam niemoc,obojetnosc,brak chęci to nrdi mogą pomóc?na co pomaga np.bupropion?proszę o informację,bo z sieci niewiele rozumiem

Witam,

w leczeniu depresji zaleca się, by równolegle z przyjmowaniem leków (jeśli lekarz uznał, że jest to konieczne) osoba z tego rodzaju trudnościami korzystała także z psychoterapii. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii. Leki niestety działają tylko na objawy, ale nie na źródło problemów, co z kolei robi właśnie psychoterapia.

Nic nie pisze Pani o tym, jak długo bierze wspomniane leki. Leki antydepresyjne zaczynają w pełni działać dopiero po ok 3-4 tygodniach, być może powinna się więc Pani uzbroić w cierpliwość.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel