Podejrzenie depresji u współlokatora

Witam, mam współlokatorkę, która podobno cierpi na depresję. Ostatnio zaniepokoiło mnie trochę jej zachowanie, stała się dość apatyczna i mam wrażenie,że unika jakichkolwiek kontaktów ze mną. Ostatnio w pokoju mojej współlokatorki pękł kaloryfer więc musiałam zająć się osuszaniem pokoju. Podczas przebywania w jej pokoju natknęłam się na dość znaczną ilość opakowań lekarstw, które nazywały się Amitriptylinum VP oraz Nitrazepam GSK. Czy osoba cierpiąca na depresję powinna przyjmować takie leki?

Witam,

w leczeniu depresji zaleca się, by równolegle z przyjmowaniem leków (jeśli lekarz uznał, że jest to konieczne) osoba z tego rodzaju trudnościami korzystała także z psychoterapii. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii.

Gdyby chciała Pani wesprzeć znajomą w walce z depresją, warto pamiętać, że cuda czyni ruch. Być może uda się Pani namówić ją na minimalną chociażby porcję aktywności fizycznej – dłuższy spacer, bieganie, pływanie mogą wpływać na poprawę nastroju w podobnym stopniu jak leki, dlatego warto w takiej sytuacji zmuszać się do aktywności fizycznej.

Leki które znalazła Pani u znajomej, zapewne znalazły się tam wskutek jej konsultacji z lekarzem. To dobry znak, że przy obniżonym nastroju, znalazła w sobie siłę, by poszukać pomocy.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Zdecydowanie bez konsultacji medycznej leki te nie mogą być przyjmowane. I wg mnie nie powinny być stosowane jednocześnie.
Konieczna jest wizyta u psychiatr.
Pozdrawiam