Trudności z zasypianiem przy nerwicy natręctw

Witam, Od około 4 lat leczę się na depresję i nerwice natrectw. W tym okresie przyjmowałam różne leki. W ostatnim czasie nerwica bardzo się u mnie nasiliła i do tego doszła bezsenność. Lekarz psychiatra przepisal mi lek "ketrel" który pomaga zasnąć. Innych leków juz nie przyjmuje. Bez tego nie mogę zasnąć i spać normalnie tylko musze przyjąć chociażby ćwiartki tego leku. Jak sobie z tym poradzić i zacząć normalnie zasypiać? Bardzo Dziękuję.

Witam,

zachęcam do stosowania zasad higieny snu, czyli wietrzenia pokoju przed snem, odpowiedniej diety, dużo aktywności fizycznej w ciągu dnia, najlepiej na świeżym powietrzu, nie czytania książek i oglądania filmów, które "wciągają". Ważne też by przy leczeniu farmakologicznym wesprzeć się też psychoterapią,

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Mgr Ewa Czernik

Dzień dobry
zalecony przez Pani lekarza Ketrel jest lekiem " leczącym "zaburzenia snu, nie powoduje uzależnienia, proszę jeszcze raz omówić ze swoim lekarzem powstałe u Pani wątpliwości w związku z tym lekiem,
stosowanie zasad higieny snu dodatkowo pomoże uregulować sen
Pozdrawiam