Setal MR a bezsenność?

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące niepożądanych skutków ubocznych stosowania leku Setal MR. Przyjmuję Setal MR z powodu choroby niedokrwiennej serca. Preparat jest skuteczny, nie mogę na pewno narzekać na jego działanie, natomiast pojawił mi się jakiś czas temu pewien problem i nie wiem czy nie jest on czasem związany z przyjmowaniem leku. Chodzi mi mianowicie o problem bezsenności. Wieczorem nie czuję się w ogóle śpiąca, kładę sie późno, potem próbuję zasnąć i nawet kilka godzin potrafię przerwracać się z boku na bok na łóżku i nie jestem w stanie zasnąć. Zdarzyło mi się kilka razy, że zasnęłam dopiero nad ranem i to na chwilę, później znów sie budzę. Czy to możliwe, że bezsenność związana jest z przyjmowaniem leku Setal MR? Czy bezsenność może być jednym ze skutków ubocznych stosowania leku Setal MR? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam Panią!
Setal MR jest preparatem o stosunkowym łagodnym działaniu, a bezsenność nie jest typowym objawem niepożądanym stwierdzonym przy stosowaniu tego leku. Warto skonsultować działanie leku na Panią ze swoim lekarzem prowadzącym, który przepisał preparat.
Proszę pamiętać, że bezsenność może być także spowodowana przez niewłaściwe nawyki (np. drzemki popołudniowe, jedzenie późno ciężkostrawnej kolacji, picie kawy lub mocnej herbaty wieczorem, brak aktywności fizycznej itp) Warto zadbać o prawidłową higienę snu, wietrzyć sypialnię przed snem, wyciszyć się i kłaść się do łóżka dopiero, kiedy poczuje się Pani senna.

Pozdrawiam serdecznie!
Aleksandra Karmazyn