Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lucetam a skutki uboczne

Dzień dobry. Czy Lucetam (nootropil, biotropil) może powodować albo przyczyniać się do problemów z zaśnięciem? Czy nie podnosi zanadto ciśnienia krwi? (bralam do tej pory Lucetam dawka 1200, raz lub 2 razy dziennie w zależności od potrzeby). Lucetam jest lekiem, który zawsze mi pomagał i jestem do niego mocno przywiązana, ale ostatnio zaczęłam obawiać się o jego ewentualne skutki uboczne. Pojawiła się u mnie bezsenność, chociaż raczej może nie należy tu mówić o bezsenności, co problemach z zaśnięciem. Zdarza mi się przewracać wieczorami z boku na bok nawet przez 2-3 godziny zanim zasnę. Zaczęłam wiązać to własnie z lekiem Lucetam. Czy to możliwe, by Lucetam podnosił ciśnienie krwi i powodował tego typu efekty uboczne? Może powinnam zastosować jakiś zamiennik Lucetamu albo udac się z moimi wątpliwościami do lekarza, żeby ten przepisał inne leki? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Badania krwi - bilirubina

Sprawdź czym jest bilirubina! Czy masz ją w normie? Jakie są przyczyny jej wysokiego stężenia w organizmie? Dowiedz się szczegółów, ponieważ jej nadmiar może prowadzić do żółtaczki.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy