Leczenie depresji oraz złe samopoczucie, zawroty głowy i lęki

Witam lecze sie od 5 lat niby na depresje czyli mam objawy jak przy depresji mam lęki ale wogóle nie jest lepeij zmieniano mi 3 razy leki i nadal nic dlaczego mam dziwne parcia w głowie zwroty głowy mdłosci badalimnie rózni specjalisci wyniki w normie robiłam rózne badaniai tez wszystko ok a ja nadalzle sie czuje brałam najpierw 3 lata paroxetine sandos 25 mg pozniej spiralexa 10mg a teraz od 4 miesiecy biorę efexsor 125 mg po tym ostatnim czuje snajgorzej najlepeij po spiralexsie

Witam,

brak pozytywnej reakcji na leki może oznaczać, że problem tkwi gdzieś poza zakresem ich działania. Chyba, że nie brała Pani leków zgodnie z zaleceniami – w innych dawkach lub też z przerwami nie zalecanymi przez lekarza. Objawy, które Pani opisuje mogą być efektami ubocznymi stosowania leków.

Jeśli czuła się Pani lepiej biorąc inny preparat niż obecnie, może warto rozważyć podzielenie się tą informacją z lekarzem, pod którego opieką się Pani znajduje i powrót do tamtego leku?

W leczeniu stanów depresyjnych bardzo skuteczna jest psychoterapia, w określonych sytuacjach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii. Zachęcam więc do kontaktu z psychologiem.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Depresję samymi lekami trudno pokonać. Skuteczność w walce z nią jest dwa razy wyższa jeżeli połączy się z psychoterapią. Proszę poszukać dobrego psychoterapeuty z doświadczeniem w depresji i jak najszybciej rozpocząć terapię.
Pozdrawiam