Stosowanie Asentra na nerwicę lękową i silne zawroty głowy

Biorę asentrę 4 dzień po 1/4 tabletki na nerwice lękową.Od pierwszego dnia wystąpiły silne zawroty głowy.Jak długo mogę one trwać?To skutki uboczne?Po ilu dniach lek zacznie działać?

Witam,

pierwsze oznaki działania Asentry powinna Pani odczuć już po tygodniu stosowania. Jednak na pełny efekt trzeba czekać nawet 3-4 tygodnie. Na początku stosowania leku mogą wystąpić różne efekty uboczne, w tym także zawroty głowy, które Pani opisała. Powinny ustąpić po dłuższym stosowaniu leku. Tymczasem proszę unikać wszelkich aktywności, w trakcie których zawroty głowy mogłyby spowodować narażenie Pani na niebezpieczeństwo (prowadzenie pojazdów, obsługa maszyn).

W leczeniu stanów lękowych zaleca się, by równolegle z przyjmowaniem leków osoba z tego rodzaju trudnościami korzystała także z psychoterapii. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Witam serdecznie. Faktycznie część leków potrzebuje trochę czasu aby zadziałać. Najczęściej jest to około 2 tygodni. Warto skontaktować się z lekarzem, który wypisał receptę ponieważ każdy indywidualnie reaguje. Ważne jest też Pani podejście do przyjmowania leków. Są osoby, które tak się boją brania leków, ze z napięcia odczuwają różne dolegliwości. Zachęcam Panią do podjęcia terapii ponieważ najczęściej przy nerwicy same laki nie wystarczają, łagodzą objawy ale nie eliminują przyczyny. Pozdrawiam.