Stosowanie leku Sertagen na nerwicę

dzień dobry mam pytanie jestem osobą nerwowa zażywam tabletki vivace,zarantan'zomiren'helides'brałam również metokard ale ogólnie było zle ostatnio biore sertagen do kompletu ale mam wzrosty ciśnienia i wybuchy ciepła czy mam brac ten sertagen bo dopiero biore 3 dni

Witam,

w leczeniu nerwic bardzo skuteczna jest psychoterapia, jedynie w określonych przypadkach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii. Zachęcam więc Panią do skontaktowania się z psychologiem/psychoterapeutą i podjęcie terapii.

Z Pani listu wynika, że bierze Pani dużo różnych leków. Proszę pamiętać, by stosować się do zaleceń i dawek wskazanych przez lekarza, nie leczyć się na własną rękę, gdyż może być tego odwrotny skutek ze szkodą dla zdrowia. Podczas wizyty u lekarza, zawsze bezwzględnie trzeba go poinformować, jakie zażywa Pani leki i ustalić, czy można je łączyć. Leki na nerwicę/depresję zwykle zaczynają w pełni działać po nawet 4 tygodniach stosowania, dlatego czasami trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Jednym ze skutków ubocznych Sertagenu jest wzrost ciśnienia, jeśli będzie to poważny wzrost, powinna Pani niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, który się Panią opiekuje.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html