Czy lek Asertin można przyjmować latami?

Witam. Od dziecka cierpię na zaburzenia lękowe w tym NN. Leczenie podjęłam mając 20 lat.Od tamtej pory z dwiema przerwami biorę Asertin 50(ciąża+karmienie to jakiś niepełny rok,oraz próba odstawienia,gdzie po 3 mies musiałam wrócić do leczenia).Dwa razy lekarz też próbował mi zmienić leki:pierwszy raz na Citabax,drugi raz na Parogen....niestety bardziej zaszkodziły niż pomogły.W dalszym ciągu biorę więc Asertin. Chciałabym wiedzieć czy faktycznie ten lek można stosować latami.Dodam że pomaga.

Wit am serdecznie. Myślę, że branie żadnego leku latami nie jest dobrym pomysłem a zaburzenie lękowe i nerwica natręctw najczęściej są konsekwencjami i nieradzenia sobie z trudnymi emocjami, przeżyciami. Szybciej będzie Pani mogła odstawić leki wówczas, gdy dotrze pani do źródła trudności i znajdzie sposoby radzenie sobie, a w tym pomaga psychoterapia. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, jeżeli nie odczuwa Pani skutków ubocznych to myślę, że może Pani dalej brać. Ponieważ jestem jednak przeciwnikiem leczania zaburzeń lękowych środkami farmakologicznymi radziłbym spróbować odstawić ten lek przy pomocy psychoterapii.
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf
Jak Pani przeczyta te linki to zrozumie Pani dlaczego tak myślę.
Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl