Gniew, nieopanowanie emocji, silne bóle głowy

Byłam u psychiatry, który po krótkim wywiadzie stwierdził nerwicę (moim problemem jest gniew i nie panowanie nad emocjami, do tego wyolbrzymianie zmartwień, długie i bardzo silne bóle głowy) został mi przepisany perazin25 w dawce 3x25mg (2,5tyg leczenia). Uspokoiłam się po nim i nie miałam skutków ubocznych. Musiałam zmienić lekarza i ten zmienił lek na Asertin50 (0,5tab przez 7 dni potem 1tab) Czuje sie gorzej ( 3 dni przyjmowania) mam skutki uboczne łagodne. Czy to dobra zmiana?

Dodatkowo zachęcam do podjęcia psychoterapii. Pozwoli to Pani zrozumieć przyczyny somatyzacji i trudności w panowaniu nad emocjami, a także nauczyć się bardziej adaptacyjnych zachowań. Farmakoterapia działa tylko na objawy nerwicy. Trwała zmiana wymaga pracy nad sobą.

Witam,

nawet jeśli zmieniła Pani lekarza, może on przepisać Pani lek, który stosowała Pani wcześniej i po którym czuła się Pani lepiej. Z Pani listu zupełnie nie wynika, że były powody do zmiany leku, więc polecam poinformowanie lekarza o tym, że wcześniejszy lek Pani organizm tolerował lepiej.
W leczeniu nerwic bardzo skuteczna jest psychoterapia, jedynie w określonych przypadkach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii. Zachęcam więc Panią do skontaktowania się także z psychologiem/psychoterapeutą.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html