Tiki nerwowe u 21-letniej osoby

Mam 21lat. Mniej więcej od 11 roku życia cierpię na tiki nerwowe jest ich dosyć sporo chociaż nie zawsze występują jednocześnie. Nigdy nie dowiedziałam się co mi tak naprawdę jest pomimo wizyt u neurologów i psychiatry. Mam wrażenie, że nikt mnie nie rozumie a mi jest naprawdę ciężko żyć chociaż staram się żyć normalnie. chce się tego pozbyć. Boję się wizyty u psychologa i nie wiem czy jakaś terapia będzie w stanie mi pomóc

Witam serdecznie. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii i zamiast psychologa warto poszukać psychoterapeuty ponieważ wtedy istnieje szansa na znalezienie odpowiedzi na co, tiki są odpowiedzią. Bardzo często takie objawy mają osoby wrażliwe lub z dużym poczuciem lęku i niepokoju. Co, do lęku przed specjalista to myślę, że jest on zupełnie naturalny ale warto zaryzykować i komuś zaufać. Pacjenci, którzy do mnie trafiają bardzo często mówią, że się bali ale w konsekwencji da się przeżyć :) Pozdrawiam