Problemy z religijnością u 21-letniej osoby

Nienawidzę religii. Mam wątpliwości co do niej. Biblia jest według mnie pełna strasznych, okropnych, przerażających opowieści. Jednocześnie odczuwam lęk przed Bogiem, chociaż powątpiewam w Jego istnienie. Czy psycholog mógłby mi pomóc?

Wątpliwości dotyczące sensu stricte wiary, warto rozwiewać u specjalistów z tej dziedziny, w tym przypadku księży lub teologów. Jeśli jednak problem leży głębiej- np w strukturze osobowości, wówczas pomocny będzie także psycholog. Zachęcam do przemyślenia, czy problem jest jednostkowy i dotyczy tylko kwestii wiary, czy tez jest szerszy. Na tej podstawie podejmie Pani decyzje, u którego ze specjalistów zasięgnąć pomocy.

Dzień dobry!

W jakiej mierze Pani rozważania mają charakter duchowy - a w tym zakresie możliwości psychologii są ograniczone.
Jednocześnie jednak trudności dotyczą także sposobu myślenia, poglądów i przekonań, które powodują lęk. W tym zakresie psychoterapia może okazać się pomocna.

Pozdrawiam!