Problemy ze snem u 51-letniej osoby

Nie mogę spac nocami, ciagle o czyms mysle. co robic?

Witam, proszę zgłosić się na spotkanie z psychologiem i porozmawiać o tym o czym Pani myśli, jeśli będzie taka konieczność psycholog pokieruje Panią do innego specjalisty. Zwykle ten problem dotyczy leżenia i tzw 1000 myśli na 1 minutę, dotyczy problemów oraz spraw przed, którymi czujemy np lęk. Pozdrawiam.

W tym wieku trudności ze snem są dość częste. Wynika to z obciążenia organizmu nadmiernym stresem, problemami dnia codziennego, dużym spektrum obowiązków. Pomimo uczucia zmęczenia umysł ciągle pracuje i w nocy „włącza” się myślenie o problemach. Warto przed snem wypić melisę - herbatę ziołową, lub doraźnie przyjąć suplementy pomagające w zasypianiu, są dostępne w aptekach bez recepty i nie uzależniają. Przed pójściem spać, dobrym sposobem jest pomyśleć o czymś przyjemnym, co wprawi w dobry nastrój i pozwoli się odprężyć. W ciągu dnia lepiej nie korzystać z drzemki, bo łatwo można rozregulować prawidłowy cykl snu i czuwania.