Możliwość ciąży przy stosowaniu antykoncepcji

czy pomimo stosowania (zawsze) prezerwatyw, sprawdzaniu po stosunku czy z nia wszystko jest ok(nigdy nic nie zauwazylismy) jest mozliwosc ze zaszlam w ciaze? zaczynam panikowac bo miesiaczki nie mialam w planowanym terminie..

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewności. W przypadku prezerwatywy ok. 4 - 7 par na 100 stosujących tą metodę doczeka się potomka w ciągu roku.