Możliwość powikłań po przypadkowym połknięciu przez dziecko tabletki antykoncepcyjnej

Nie wiem Czy jestem pewna jednej tabletki antykoncepcyjnej nie było w opakowaniu. Jakby roczne dziecko połknęło co może sie dziecku stać.Biorę tabletki Daylette

Elżbieta Rhone

Witam,
obecnie w tabletkach antykoncepcyjnych są stosowane bardzo niskie dawki hormonów - jednorazowe spożycie nie powinno mieć wpływu na dziecko (ponadto część tabletek, o których Pani pisze w ogóle nie zawiera subst. czynnych). Na wszelki wypadek warto udać się w najbliższym czasie do lekarza. Ponadto proszę się upewnić czy dziecko nie spożyło innych leków.