Możliwość stosowania zastrzyków Bonviva

Od pół roku biorę lek na osteoporozę Bonviva 150mg. Ale bardzo mam zniszczony przewód pokarmowy tzn wątroba, żołądek, ponieważ biorę mnóstwo leków w tym tamoxifen.slyszalam ze zamiast tabletekbonviva można brać zastrzyki, i czy mniej obciążają przewód pokarmowy,

Aleksander Ropielewski

Objawy ze strony przewodu pokarmowego powinny być mniej nasilone przy stosowaniu drogi domięśniowej, dlatego warto spróbować tej drogi podania, a w pierwszej kolejności ustalić przyczynę dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Szanowna Pani, ma Pani wskazania do zmiany leku doustnego na dożylny lub podskórny. Pani Lekarz ustali który będzie bardziej odpowiedni do stanu zaawansowania osteoporozy i ryzyka złamań oraz Pani innych chorób.
Proszę odstawić Bonvivę