Gdzie (do którego szpitala) należy się udać, aby w ramach NFZ została wykonana seria 3 zastrzyków?

Moja mama (lat 71) leczy się na osteoporozę. W związku z operacją (2-krotną w przeciągu 9 m-cy) stawu kolanowego znacznie posunęła się u niej osteoporoza - narkozy oraz silne środki przeciwbólowe tak działają. Lekarz prowadzący skierował ją na serię 3 zastrzyków mających przyczynić się do spowolnienia postępu choroby. Niestety, dając skierowanie na te zastrzyki, nie uprzedził o problemie z ich "wykorzystaniem". Jak dotąd w żadnym ze szpitali warszawskich nie można zrealizować zlecenia na nie. Zastrzyki mają podobno działanie mocno otępiające i należy je wykonywać w warunkach szpitalnych, tzn. trzeba po nich pozostać w szpitalu 1 dzień. Gdzie należy się zgłosić po pomoc w tej sprawie? Może NFZ? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam Pani Katarzyno,

Niestety nie napisała Pani, o jaki rodzaj preparatu chodzi i jaki jest zalecany sposób podania (dostawowy, domięśniowy, dożylny?). Jeżeli chodzi o leczenie osteoporozy, poza preparatami doustnymi na naszym rynku dostępne są preparaty podawane drogą dożylną raz na 3 miesiące lub raz na rok (jednak zwykle kuracja nie kończy się po 3 podaniach). Leki te rzeczywiście zwykle podawane są w ramach hospitalizacji, na oddziałach mogących rozliczyć procedurę z NFZ (niektóre oddziały internistyczne czy geriatryczne). Preparatami stosowanymi w seriach po trzy zastrzyki są zwykle preparaty poprawiające strukturę chrząstki stawowej podawane dostawowo, zwykle w ramach poradni ortopedycznej.