Możliwość uzależnienia od preparatu Zomiren podczas terapii depresji

Witam Mój syn ma 17 lat i stwierdzoną depresje. Bierze 20 mg seronilu i zomiren 0,25 mg. Leki bierze codziennie od 2 tygodni czy może się uzależnić od zomirenu biorąc go w tej dawce codziennie? Zmniejszyłam mu dawkę w/w leku o 1/2 ale po 3 dniach powiedział, że ma kołatania serca i poprosił o całą tabl. Kiedy powinien zadziałać antydepresant? Boję się uzależnienia syna od leku . Czy atarax brany przed snem nie szkodzi przy tych lekach?

Witam ,leki antydepresyjne oraz przeciwlękowe często działają właściwie po ok 3 tygodniach stosowania.Proszę się skonsultować z lekarzem, który dobrał farmakoterapię i dopytać dokładnie o wątpliwości jakie ma Pani odnośnie leków. Każdy lekarz samodzielnie po przeprowadzonym wywiadzie ustala sposób leczenia, warto rozmawiać o swoich wątpliwościach. Istnieje zawsze ryzyko uzależnienia od leków, które regulują nastrój, jednak mówimy o nim raczej po kilkumiesięcznym stosowaniu danego leku. Pozdrawiam i zachęcam do rozmowy z lekarzem, który dobrał farmakoterapię.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Atarax zdecydowanie nie zaszkodzi. Jest jednak wysokie prawdopodobieństwo, że także nie pomoże. Zomiren to preparat od którego syn rzeczywiście może się uzależnić. Nie powinien go brać dłużej niż 4-6 tygodni. Po takim czasie zacznie jednak działać Seronil. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą psychiatrą, który prowadzi leczenie Pani syna.