Uzależnienie od alprazolamu

Witam jestem uzależniona od alprazolamu lekarz przepisał mi asertin abym mogła zejść z zomirenu. Czy jest możliwe przy asertinie odzwyczaic się od zomirenu?,który miałam brać doraźnie na zaburzenia lękowe . Niestety z doraźnego stosowania doszło do prawie codziennej dawki 2.5 mg. Czy faktycznie asertin może mi pomóc? A może jest inny lek który by pomógł przestać brać zomiren?

Warto zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty i rozpocząć psychoterapię. Leki są pomocne, maja jednak wpływ tylko na objawy (lęk) nie rozwiązują jednak przyczyn zaburzenia (emocjonalnych, psychologicznych nieadaptacyjnych mechanizmów zachowania). Dlatego wypracowanie adaptacyjnych metod radzenia sobie pozwoli jednocześnie uporać się z objawami, jak i uniezależni Panią od leków.