Lek antydepresyjny przy zaburzeniach lękowych

Witam jaki jest najlepszy najbezpieczniejszy lek antydepresyjny głównie chodzi mi o zaburzenia lękowe Taki ktory nie uzależnia nie tyje się po nim a wręcz przeciwnie bo mam nadwagę - tarczyca i nadciśnienie taki ktory nie ma skutków ubocznych? Który pomoże zaprzestania brania xomirenu doraźnie Czy branie zomiren doraźnie przez 3 lata może uzależnić? Ostatnio nawrtt przez tydzień co dzień dawka 1 mg. Czy w razie ataku lęku a nie wzięcia zomirenu atak minie czy można stracić przytomność? Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Istnieje wiele rodzajów zaburzeń lękowych, jedne leki są skuteczniejsze w pewnych zaburzeniach inne w innych. Dlatego najlepiej udać się do psychiatry, który indywidualnie dobierze Pani odpowiedni lek. Niestety leki psychiatryczne dają dużo skutków ubocznych, ale obecnie dostępnych jest wiele leków nowszych generacji, które są bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów.