Jaki lek powinna stosować osoba z zaburzeniami lękowymi, aby miał najmniejsze skutki uboczne?

Witam mam pytanie mam zaburzenia leku juz w swojej histori bralem escitil, setaloft, arketis z powodu silnych skutkow ubocznych przerwalem leczenie ale lekarz zlecil mi teraz venlectine w dawce 75mg ktory z tych lekow na najmniej skutkow ubocznych i szybkie dzialanie

Dzień dobry,
Wystąpienie działań niepożądanych jest uzależnione nie tylko od danego leku, ale przede wszystkim od organizmu pacjenta. Dlatego trudno przewidzieć, jakie będą skutki uboczne, dopóki nie zastosuje się danego leku. wszystkie przepisane Panu leki to były preparaty bezpieczne, natomiast Pana organizm z jakiegoś powodu ich nie tolerował. Także venlectine to bardzo dobry lek i warto poczekać ok. 4-6 tygodni na efekty jego działania.
Pozdrawiam.