Doraźne stosowanie Zomiren SR przy Mianseryną

Witam, od ponad roku zażywam escitalopram 10mg 1x1 z powodu zaburzeń nerwicowych, mianserynę czasami przed snem, od ponad tygodnia źle się czuję(była poprawa) ucisk w głowie, zawroty głowy,skoki ciśnienia, niepokój, wizytę u psychiatry mam pod koniec sierpnia, lekarz POZ przepisał doraźnie Zomiren SR 0,5mg, czy można go bezpiecznie łączyć z escitalopramem i mianseryną? czy w razie,,ataku'' trzymanie pod językiem tabletki przyspieszy działanie? Proszę o pomoc, Pozdrawiam.

Witam Pana,

Trudno mi diagnozować na poziomie portalu internetowego z jakiego powodu nastapiło u Pana pogorszenie samopoczucia. Jednak w przypadku nasilenia objawów lękowych lepiej będzie przyjmować na stałe mianserynę wieczorem (a nie tylko w niektóre dni)- w przypisane j przez lekarza psychiatre dawce. Zomiren może Pan łączyć z przyjmowanymi przez Pana preparatami. Warto jednak traktować tę terapię jako wyłącznie doraźną- do momentu kontaktu z psychiatrą prowadzącym. Proszę zacząć od dawki 0,25mg (pół tableki Zomiernu). Nie wolno przekraczać dawki 1 mg Zomirenu na dobę. Trzymanie tabletki pod językiem niewiele da, gdyż lek ten nie absorbuje się na poziomie jamy ustnej.

Pozdrawiam!