Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dobowa dawka Alprazolamu

Witam, mam pytanie jaka jest dobowa dawka alprazolamu? czy w razie wystąpienia ataku nerwicy można przyjąć 2tabletki 0,5 mg? Czy są dostępny ,,pudełka'' do przetrzymywania tabletki? lekarz kazał w razie podróży mieć przy sobie tabletkę na wypadek ataku, nie wiem czy trzymanie tabletki w woreczku to dobry pomysł. Mam pytanie w sprawie różnicy leku Zomiren a Zomiren SR. Pozdrawiam i dzięuję
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Pobyt na oddziale psychiatrycznym

Witam Pana,

W razie napadu lęku najlepiej zacząć od najmniejszej skutecznej dawki alprazolemu, czyli 0.25 mg. Dawka dobowa 1mg nie powinna być przekraczana nawet w sytuacji gdy w ciagu jednej doby wystąpią dwa lub trzy napady lęku. O pudełko wystarczy zapytaćw aptece. Leki Zomiren i Zomiren SR różnią się czasem połowicznego półtrwania (wskaźnik ten określa jak szybkolek jest eliminowany z organizmu). Działanie Zomirenu SR jest bardzie j długotrwałe.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy