Uzależnienie od Zomirenu a możliwe następstwa

Witam serdecznie proszę o poradę. Jestem uzależniona od zomirenu ( napady lęku ) od brania doraźnego weszłam w codzienne dawka doszła do 2,5 mg. Moje pytanie czy gdybym zaczęła brać asertin to zejde z uzależnienia zomirenu?

W przypadku leku takiego jak zomiren schemat przyjmowania oraz bezpiecznego odstawiania może ustalić jedynie lekarz prowadzący. Inaczej ryzykuje pani bardzo nieprzyjemne i niebezpieczne skutki odstawienne. Schemat stopniowego odstawiania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta i odbywa się to pod regularną kontrolą lekarską. Bardzo odradzam samodzielne poczynania w tym zakresie.