Możliwość uzyskania zwolnienia z gimnastyki przy skoliozie

Witam, 2 lata temu wykryto u mnie skoliozę (wywołaną krótszą lewą noga o 1cm). Poszedłem do prywatnego ortopedy i chodziłem na ćwiczenia przez około pół roku, nosiłem wkładki do butów. Niestety w obecnym czasie odbywały się ćwiczenia gimnastyczne (np. przewroty, skok na skrzynię) którym nie mogłem wykonać - przy przewrocie przewracałem się na bok. W następnym roku szkolnym też ma być gimnastyka i chciałbym się zapytać, czy mógłbym (i gdzie) uzyskać ZWOLNIENIE TYLKO Z GIMNASTYKI na zajęciach w-f.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tego typu zwolnienie z gimnastyki powinien wystawić lekarz ortopeda, który prowadzi Pana leczenie. Lekarz może wydać zaświadczenie o zwolnieniu z konkretnych ćwiczeń.