Jakie schorzenia psychiczne uprawniają do zwolnienia z zajęć szkolnych?

z jakich powodow psychicznych mozna dostac zwolnienie z wf/szkoly? na przykład jak kto sie bardzo stresuje przed zajeciami sportowymi w szkole to moze dostac takie zwolnienie? od psychologa?

Drogi Panie,
oczywiście zachęcam do wizyty u psychologa. Jednak w pracy z nim sugeruję skupić się na pozbyciu się lęku związanego z zajęciami sportowymi. Taki sugerowałbym cel.
A czy psycholog (szkolny?) uzna wydanie stosownej opinii za stosowne? O tym prosze już porozmawiać w gabinecie.
Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog