Gdzie jeszcze diagnozować syna?

Witam Mój syn ma 7 lat w szkole mial problemy ze skupieniem integracja z dziecmi w grupie szybko sie nudzi na zajeciaciach denerwuje sie jesli cos mu nie wychodzi . Od września będzie uczęszczać do nowej szkoly ponieważ musielismy sie przeprowadzic . Boje sie ze moze miec te same problemy w 1 klasie nie chetnie mowi o szkole wrecz powtarza ze nie chce isc (podejrzewam ze to obawa i strach przed nowym doswiadczeniem) duzo rozmawiam z nim poniewaz chciala bym go jakos przygotować do tego czy wizyta u psychologa to jedyne co moge zrobic czy jest cos jeszcze . dodam ze mielismy juz wizyty z powodu syna zachowania u psychologa i neurologa jednak nic nie dowiedziałam sie co moze byc powodem mielismy takze 3 proby badania EEG jednak kazda konczyla sie niepowodzeniem placzem , panika choc tłumaczyłam i duzo rozmawialam z nim o tym badaniu . bardzo prosze o jakos rade .

Witam, jeśli chodzi o trudności szkolne, proszę skorzystać z pomocy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Do zadań poradni należy diagnozowanie dzieci i młodzieży oraz ustalenie indywidualnych potrzeb rozwojowych dziecka. W szkole uzyska Pani informację pod jaką poradnię podlega placówka. Warto również skorzystać z porady psychiatry dziecięcego aby uzyskać informację czy trudności Pani synka nie mają związku na przykład z zespołem nadpobudliwości, deficytami uwagi.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka