Co powoduje zmianę zachowania i brak apetytu u córki?

Dobry wieczór, moja 15 córka już od dawna inaczej sie zachowuje. Coraz bardziej sie o nią martwie poniewaz mało je, ze szkoly przychodzi zestresowana i zmeczona jak nigdy. Narzeka ze nie ma sil chodzic do szkoly czesto robi jej sie slabo. Gdy cos jej powiem odrazu placze bez powodu. Ostatnio powiedziala ze nie moze nic przelykac dlatego nie chce jesc. Co to moze byc? Czy udac sie z nia do jakiegos lekarza?

Dzień dobry.

Myślę, że godnym polecenia byłaby rozmowa z córką. Uważna, życzliwa i otwarta rozmowa. O tym, co czuje, czego potrzebuje, co myśli.

Ponadto może udać się Pani z córką do lekarza oraz skorzystać z pomocy psychologa.
W/w specjaliści zdiagnozują stan córki, co pozwoli na ew. leczenie.

Życząc odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski

Dzień Dobry Pani,

Symptomy występujące u Pani Córki mogą być odpowiedzią organizmu na
przewlekający się stres, z powodu być może zbyt trudnych sytuacji i przemęczenia, a może oczekiwań, jak też relacji z rówieśnikami.w szkole.

Proszę nie czekać i podjąć z Córką szczerą i spokojną rozmowę, co się trudnego dzieje w Jej życiu, bez oceniania, by dała Pani przestrzeń do takiej rozmowy, z informacją , że chce Pani pomóc, jest dla Pani ważna i że może na Panią liczyć.
Dodatkowo proszę skorzystać z pomocy Poradni psychologicznej.

Życzę Pani i Córce pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com