Czy mogę jeszcze odzyskać żonę i odbudować zaufanie?

Mam na imię Krzysztof,28lat.Mam 2 letnią córkę. Jestem rok i dwa miesiące po ślubie. Właśnie rozstaję się z żoną, gdyż błędy, które popełniałem przez ostatnie 1,5 roku wykończyły ten związek. Jestem świadom, że nadużywałem alkoholu, liczyły się tylko moje zachcianki, nie konsultowałem z żoną wydatków. Nie sypiamy ze sobą od 3 miesięcy, właśnie się wyprowadzam, lecz zależy mi na rodzinie. Pracuję nad sobą, lecz nic to nie zmienia. Żona się ode mnie oddaliła i nie wiem co robić.. prosze o pomoc.

Dzień dobry.

Jestem nad wyraz wzruszony tym, co Pan napisał. Myślę, że właśnie w tym momencie zrobił Pan swój pierwszy krok ku zmianie.

To, że ma Pan świadomość swoich błędów, zaniechań oraz to że zależy Panu na zmianie jest godne pochwały, ale jak dobrze wiemy same słowa czynów nie zmienią.

Uważam, że powinien Pan przeprowadzić szczerą, życzliwą i spokojną rozmowę z żoną - nie przez telefon, nie SMS, tylko twarzą w twarz. Myślę, że to jest najlepsza recepta.
Jeśli trudno Panu zebrać słowa i rozmowa wydaje się trudna na początku może Pan napisać list do żony - nie elektroniczny! List pisany na papierze.
W liście może Pan również poprosić o rozmowę.

Myślę, że godnym rozważenia byłaby wizyta u psychoterapeuty, a najlepiej wraz z żoną - na psychoterapię par.

Życzę odwagi, wytrwałości i sukcesów,
Dariusz Pysz-Waberski