Emocjonalne usposobienie u 15-letniej córki

Moja 15-letnia córka jest bardzo wrażliwa i czesto reaguje płaczem z błahych powodów . Przez to ma w szkole czasem problemy . Kiedy ktos sie dokuczy w szkole zaraz sie obraza i płacze co tylko prowokuje do dalszych zaczepek. Boje sie , ze to moze sie zle skończyć . Kilka razy interweniowałam u detektora w szkole ale to pomogło tylko na chwile i dalej bawią sie kosztem mojej córki . Jak wytłumaczyć córce zeby sie tak nie przejmowała .

Może warto skorzystać z pomocy psychologa rodzinnego? Wspólne przyjrzenie się przyczynom trudności, a także praca nad zmiana, wzrostem poczucia własnej wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa i umiejętności kontrolowania emocji powinna przynieść dobre rezultaty.

Czy w innych sytuacjach np. w domu, też objawia taką wrażliwość? Okres nastoletni to czas burzliwych zmian, hormonów itp. Proszę pomóc córce znaleźć nowe hobby, silne strony itd.
Pozdrawiam

Dzień dobry, najlepiej skonsultować się z psychologiem dzieci i młodzieży, w szkole lub w poradni psychologiczno - pedagogicznej. Pozdrawiam.