Możliwość wyleczenia siódemki z plombą pod mikroskopem

Ząb siódemka-z plombą,jeden z kanałów jest pod katem zakrzywiony ,kiedyś leczony źle, bo w miejscu zagięcia został przecięty kanał w innym kierunku w bok (jakby na wylot? na zdj.widać).Na konsult.stom. radzono nie ruszać i obserwacja (dlaczego?) Od czasu do czasu, niekiedy czuję coś "ćmi" boli w nim. Czy jednak warto i jest możliwe wyleczenie go pod mikroskopem? Zależy mi na uratowaniu go. Gdzie szukać odpow. stomatologa do tego chyba trudnego przypadku?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

należy znaleźć stomatologa zajmującego się endodoncją mikroskopową i mikrochirurgią endodontyczną
ząb jak najbardziej można uratować, może się jednak okazać że poza zabiegiem endodontycznym potrzebny będzie zabieg mikrochirurgiczny
każdego zęba warto leczyć!!!
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani udać się na konsultację do lekarza endodonty ( dentysta zajmujący się leczeniem kanałowym zębów ). Dobrze by było, gdyby powtórne leczenie kanałowe odbyło się w powiększeniu.
W takim przypadku nikt nie da gwarancji na powodzenie leczenia, jednak zawsze warto próbować ratować zęby.