Możliwość wyleczenia z gruźlicy

Witam, mam problem mojemu partnerowi gdzieś od roku wyskoczyła kulka na szyi wielkości piłeczki golfowej dopiero niedawno poszedł do lekarza zrobił badania krwi i moczu co na 99 % potwierdza gruźlicę bardzo się boję o niego dodam że ma 22 lata pali papierosy i od ponad roku męczy go straszny kaszel. Moje pytanie jest takie czy jest w zaawansowanym stopniu choroby i czy da się tą gruźlicę wyleczyć, czy będzie zdrowy tak się boje mamy 2 letnia córeczkę. Z góry dziękuję. Adrianna.

Na podstawie prostych badań krwi i moczu nie można rozpoznać gruźlicy. Oczywiście nie wykluczam, że lekarz, który zajmuje sie pani partnerem ma rację. Możliwe, że to rzeczywiście gruźlica. Co prawda jest to ciężka choroba, ale w większości przypadków całkowicie wyleczalna. Leczenie jest długie i konieczne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarskich.