Dlaczego ciągle czuję zapach papierosów?

Witam. Od kilku miesięcy męczę się z zatokami. 2 miesiące temu pojawił się w moim odczuciu zapach papierosów , mimo że ani ja ani nikt w domu nie pali . Zapach ten czuje wszędzie. Jest to męczące i uciążliwe ponieważ nie znoszę papierosów .dodatkowo mam pogorszył mi się węch. Nie mam kataru , ale czuję że gdzieś wysoko jakby nos nie był do końca drożny,spuchniety (?) Zdarza się że rano oczyszczam nos z wydzielina z krwią. Nie mam bólu głowy ,funkcjonuje normalnie , aktywnie , apetyt ok. Czekam na wizytę laryngologiczna ale nie wiem czy to dobry kierunek. Czytam że może być to objaw tetniaka mózgu . Nie ukrywam że boję się tego . Mój lekarz domowy twierdzi że nie spotkał się z czymś takim jak zapach spalenizny .

My, dobrzy lekarze spotykamy się często z tak zwaną kokosmią, czyli paradoksalnymi odczuciami zapachowymi u niektórych pacjentów. Kokosmia jest objawem wielu chorób , które to choroby poznaje każdy student medycyny w trakcie wykładów czy też ćwiczeń z zakresu laryngologii, neurologii, toksykologi, chorób zakaźnych czy też psychiatrii. Proszę pokazać Lekarzowi Rodzinnemu mój wpis jako wytyczony plan Pani diagnostyki w tym zakresie a badanie Tomografii komputerowej głowy z kontrastem jest badaniem pierwszoplanowym.