MR stawów a RTG stawów krzyżowo-biodrowych

Dlaczego wynik rtg stawów krzyżowo-biodrowych różni się od badania mr stawów.Pierwszy był rtg a po miesiącu mr.Proszę o wytłumaczenie dlaczego się różnią wyniki i który jest bardziej wiarygodny wynik i badanie.W rtg wyszło że jest zapalenie a w mr że nie ma i jest wszystko prawidłowe.Czyżby cudowne uzdrowienie?Proszę o wy tłumaczenie wyczerpujące.Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

badanie mr jest bardziej dokładne i gdyby było zapalenie to zapewne by ono stwierdziło. lecz bez obejrzenia badania ciężko jest cos więcej powiedzieć.