Mrowienie odbytu po wypróżnianiu

Witam, mam pytanie dotyczące dolegliwości jakie zdarza mi się odczuwać co kilka miesięcy. Zwłaszcza po wypróżnieniu odczuwam jakby mrowienie/pulsowanie odbytu, które występuje falowo. Zastanawiam się czy moze byc to objaw hemoroidów. Nigdy nie cierpiałam na zatwardzenia oraz nie zauważyłam krwi w kale, natomiast zawsze mam problemy z "dotarciem" się do czysta po wypróżnieniu (zwłaszcza teraz kiedy dokuczają mi ww objawy). Będę wdzięczna za podpowiedź czy to mogą być hemoroidy czy np. pasożyty.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy zdecydowanie mogą być wynikiem choroby hemoroidalnej. W celu potwierdzenia rozpoznania oraz wdrożenia leczenia proszę skonsultować się z lekarzem POZ.